Audiobooki - kolejne ułatwienie w zdobywaniu wiedzy

2015-01-25
Audiobook to jednak z form książki. W przeciwieństwie jednak do papierowego wydania nie waży ona wiele, nie trzeba ciągle chronić jej przed zniszczeniem, a jej kupno nie nadwyręża tak naszego portfela.

Audiobooki są bardzo lubiane przez dzieci - zwłaszcza te najmłodsze. To dzięki tego typu nagraniom, oprócz oczywiście opowieści czytanych lub opowiadanych przez rodziców, młode pokolenie może poznać najstarsze i najpiękniejsze baśnie. Ale taka forma książek podoba się nie tylko najmłodszym. Co sprawia, że po audiobooki sięgają ludzie w różnym wieku?

Przede wszystkim wygoda. Nagraną książkę można odsłuchać wszędzie. Zwłaszcza osoby, które dużo podróżują pociągiem, a z jakiegoś względu nie chcą zabierać ze sobą tradycyjnego wydania, mogą podczas kilku godzin jazdy zapoznać się z kilkoma utworami. Jeśli zaś nie mają na odtwarzaczu odpowiedniej lektury, mogą ją ściągnąć z internetu (o ile posiadają mobilne łącze lub środek transportu jest w nie wyposażony). Łatwość dostępu to coś, co trudno jest uzyskać w przypadku papierowego nośnika.

Audiobook jest także idealny wtedy, gdy chcemy nauczyć się nowego języka obcego. Do czytania utworów literackich wybierani są zazwyczaj aktorzy. Jest więc oczywiste, że zazwyczaj posiadają oni wiedzę dotyczącą poprawnej wymowy i umieją ją wykorzystać. A jest to kluczowe, dla osoby, która ma z danym językiem dopiero pierwszy kontakt. Audiobook może służyć do nauki nowych słówek.