Popularna literatura kryminalna - jakie książki wybrać?

2015-01-28

Książki kryminalne to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów literatury popularnej. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, kiedy rekordy popularności biją seriale kryminalne, czy też filmy z wątkami kryminalnymi rola książek powinna spaść. Na szczęście fani literatury kryminalnej wciąż do tego nie dopuszczają, a nowe tytuły bardzo często trafiają na listy bestsellerów książkowych.

Osoby, które chciałby dołączyć do grona pasjonatów książkowych kryminałów mają przed sobą trudne zadanie, bowiem oferta książek kryminalnych jest dziś na tyle szeroka, że trudno może być na początku połapać się wśród nazwisk autorów oraz w tytułach serii kryminalnych. Wiele osób sugeruje się opiniami krytyków, inni z kolei większą wagę przykładają do opinii i rekomendacji ze strony znajomych lub internautów zainteresowanych tematyką. Niestety często lista sugerowanych tytułów jest na tyle długa, że trudno jest zdecydować się na jedną konkretną książkę kryminalną.

W takim wypadku trzeba chyba po prostu zdecydować się na ślepy los i wybrać pozycję na chybił trafił. Jeśli ktoś nam ją polecił, znaczy to, że jest warta uwagi i może się nam spodobać, choć oczywiście nikt takiej gwarancji nam nie udzieli. Pamiętajmy tylko, że wiele książek kryminalnych tworzy całe serie, które dobrze jest poznawać od początku.