Książki horrory czyli treści na mocne nerwy

2015-02-16
Każdy ma swój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu. Oglądanie telewizji, sport a może wypad do teatru? To zależy wyłącznie od poszczególnych gustów.

Dla śmiałków żądnych ciągłych wrażeń i mnogości historii świetnym rozwiązaniem okaże się literatura, gdzie sporą popularnością cieszą się książki - horrory. Ten świetny pochłaniacz czasu może zaoferować nam liczne emocje, które mogą wahać się od radości aż po strach.

Gdy już o strachu mowa to świetnym jego reprezentantem jest literatura grozy. Lśnienie Stephena Kinga czy Dracula Brama Stockera to tylko przykłady światowej klasy gatunku. O tym, jakie emocje potrafią obudzić wie tylko ten, kto pokusił się o ich przeczytanie. Nieprzerwane emocje, uczucie obecności czegoś, czego nie potrafimy nazwać, a mimo wszystko chcemy tego coraz więcej. Oczywiście nie każdy powinien się zagłębiać w taką treść. Zwłaszcza Ci o słabszych nerwach i bujnej wyobraźni, ale jak wynika z raportów książki horrory cieszą się coraz większym uznaniem, zwłaszcza te z górnej polki.

Książki warto czytać. To niepodważalne stwierdzenie, ale najbardziej będą bronić go Ci, którzy dostrzeli ich wartość i poczuli fascynacje z zaglądania do bujnych papierowych opowieści.