Lektury w formie audio

2015-02-24

Coraz więcej uczniów zamiast czytać lektury wybiera ich słuchanie. Tego typu publikacja znana jako audiobook i zdobywa coraz większą popularność. Już teraz można znaleźć wiele książek w formie do słuchania, m.in. lektury szkolne. Czy jednak nie powinno być tak, że dzieci powinny czytać książki, a nie ich słuchać?

Prawda jest taka, że nie da się zatrzymać rozwoju technologii i jeżeli ktoś woli sobie odsłuchać, to lepsze to, niż żeby w ogóle danej książki nie znał. Właśnie z tego powodu bardzo dużo książek jest obecnie przekładanych na format audio i gotowych do pobrania z internetu. Co ciekawe, lektury szkolne jako audiobook są dostępne całkowicie za darmo. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ dzięki takim rozwiązaniom każdy z dostępem do internetu ma dostęp do naprawdę ogromnych zasobów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko mogło zaznajomić się z najważniejszymi, polskimi i nie tylko dziełami literackimi, ale nie lubi czytać książek w formie papierowej, to może to być idealne wyjście na zmianę jego postawy.