Dlaczego warto czytać?

2015-10-20

Tych, którzy czytają, nie ma co przekonywać, że czytanie jest konieczne, aby rozwijać wyobraźnię i nieodzowne, żeby zdobywać wiedzę. Warto jednak zwracać się do tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli swojej przygody z książką. Może nie wiedzą, dlaczego warto?

Czytanie książek, podobnie jak podróżowanie, poszerza nasze horyzonty. Z tym, że nie musimy mieć nie wiadomo jakich funduszy, aby udawać się w najdalsze zakątki świata, galaktyki, wyobraźni. Wystarczy odrobina czasu, chęć, kubek herbaty i książka.

Czytanie to fantastyczny sposób na odskocznię od rzeczywistości i zdobycie informacji, których nie jesteśmy w stanie posiąść za pośrednictwem internetu czy oglądając telewizję. Tylko książki bowiem tak działają na ludzki mózg, że zwiększa się jego kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Przykładowo książki popularnonaukowe w legolas.pl pozostawiają na dłużej informacje w naszym mózgu niż telewizja, ponieważ wymagają o wiele większego zaangażowania z naszej strony, aby te informacje zdobyć. Telewizja jest biernym medium, tymczasem książka zmusza nas do aktywności - myślenia i analizowania. Jeśli chcesz zwiększyć swoją inteligencję, a tym samym także... atrakcyjność, koniecznie sięgaj po książki. Warto!