Klasyka romansu - Duma i uprzedzenie

2015-11-09
Do jednej z najpopularniejszych autorek książek romansów należy Jane Austen. Kobieta jest uwielbiana przez kobiety z całego świata. Warto przy tym zwrócić uwagę na jej jeden wytwór, czyli książkę "Duma i uprzedzenie". Na rynku pojawiła się ona w 1813 r.

Duma i uprzedzenie składa się z 61 rozdziałów. To typowa książka romans, jednak warto również zauważyć, że jest równocześnie jedną z pierwszych powieści o charakterze społeczno-obyczajowym. W dziele możemy zapoznać się z angielskim życiem osób o wysokiej pozycji społecznej. Wydarzenia mają miejsce w XVIII i XIX wieku. Książka jest przepełniona obserwacjami autorki, zawiera także pewne elementy humorystyczne. Jednak to właśnie wątki miłosne sprawiły, że dzieło stało się jedną z najpopularniejszych zarówno w dawnych latach, jak i we współczesności.W 2003 roku książka zdobyła drugą nagrodę ulubionej książki brytyjskiego czytelnika. Przed nią znalazło się jedynie dzieło "Władca Pierścieni".

Oczywiście wszystkie książki romanse mają swój unikalny tytuł. A już sam tytuł Duma i uprzedzenie pokazuje nam treść dzieła. Autorka chciała nim przekazać, że często zbyt szybko oceniamy różnych ludzi. Dopiero po głębszym poznaniu możemy tak naprawdę ich odkryć.