Rozmowy z Bogiem - jak wyglądają w wersji książkowej?

2016-10-02

Rozmowy z Bogiem Donalda Walscha Neale'a są jednymi z najchętniej czytanych książek w ostatnich latach. Autor utrzymuje, że spisał swoją rozmowę ze Stwórcą na temat otaczającej nas rzeczywistości. Dla wielu osób książka jest doskonałym źródłem poznania świata, ponieważ wierzą, że słowa spisane przez Walscha pochodzą od samego Boga.


Wszystko w Bogu

Według słów Boga, które Walsch przelał na papier pismem automatycznym, nie ma niczego poza Stwórcą. Odpowiada to poglądom panteistów, którzy uważają, że Bóg jest obecny we wszystkich otaczających nas przedmiotach i zjawiskach. Cały świat zawarty jest w Bogu, jednakże nie tylko otaczająca nas rzeczywistość zawiera się w Stwórcy.


Sens ludzkiej egzystencji

Trylogia "Rozmów z Bogiem" obejmuje odpowiedzi na wiele pytań, które od lat nurtują ludzkość: o istotę szczęścia, miłości oraz innych równie ważnych i uniwersalnych kwestii. Walsch prezentuje wiele ciekawych poglądów na te ważne i życiowe tematy. Przedstawiona została również ciekawa teza na temat reinkarnacji. Autor popiera swoje wywody licznymi cytatami z Biblii, dzięki czemu wielu z nas może odpowiedzieć na dręczące go od lat pytania i znaleźć miejsce człowieka we wszechświecie.