Jan Kaczkowski

2017-01-20

Życie na pełnej petardzie - Kaczkowski Jan to niesamowita książka, która od pierwszych stron naładuje czytelników optymizmem i energią życiową. 

Książka jest rozmową pomiędzy księdzem Janem Kaczkowskim, a Piotrem Żyłką, dzięki temu książka jest przesiąknięta osobowością i ponadprzeciętnością księdza. Onkocelebryta - jak sam o sobie mawiał, zyskał rozgłos przez to, że zachorował na raka, jednak jeszcze przed zachorowaniem wybudował hospicjum w Pucku. Nie szukający oklasków, zawsze dla wiernych. Był autentyczny, otwarty i szczery, nienawidził katolicyzmu kucanego. 

Pomimo choroby i sytuacji w której się znalazł potrafił nadal zarażać innych optymizmem oraz dalej nauczać ewangelii. Będąc już w hospicjum w stanie terminalnym ksiądz potrafił nadal rozmawiać i motywować innych pacjentów. 

Od samego początku ksiądz Jan Kaczkowski był niezwykle barwną postacią. W szkole nie uczęszczał na lekcje religii, a kiedy poczuł powołanie to odrzucili go Jezuici. Swoją postawą oraz słowami nawracał nawet najbardziej zatwardziałych ateistów. Z tej książki można się dowiedzieć jak Ksiądz to robi, że pomimo wszystko żyje na pełnej petardzie. 
Zyski ze sprzedaży książki zostaną przekazane na hospicjum w Pucku.