Zajrzyj w głąb siebie!

2017-02-03

Joseph Murphy, autor jednej z najbardziej kontrowersyjnych książek dwudziestego wieku, sam o swoim dziele mówi, że jest w stanie zmienić każdego człowieka, jeśli tylko ten jest w stanie zajrzeć w głąb siebie.


Książka źródłem przemiany?

Choć może się to wydawać nieco absurdalne, Potęga świadomości jest książką, której celem jest faktyczne zmienienie nastawienia człowieka do życia. Murphy jako krzewiciel pozytywnego myślenia, dość długo rozprawia o ludzkim życiu, kładąc szczególny nacisk na ludzką podświadomość, która jego zdaniem, odgrywa najważniejszą rolę w kreowaniu otaczającego nas świata. Książka wymaga sporych przemyśleń, a co bardziej negatywnie nastawieni i tak nie odnajdą w niej sensu.


Nie ma rzeczy niemożliwych?

Choć autor w Potędze świadomości przekonuje, że dla dobrze zorganizowanego ludzkiego umysłu, nie ma rzeczy niemożliwych, to w tej kwestii można się z autorem spierać. Książka pełna jest nawiązań do wiary w Boga, w której autor doszukuje się filarów ludzkiej egzystencji. Autor niemal przez całą powieść przekonuje czytelnika, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, jeśli tylko jest w stanie odpowiednio ukierunkować swój umysł.


Czy książka jest warta przeczytania? Jak najbardziej, jednak ze sporą dawką obiektywizmu i zdrowego rozsądku.