Jak kupić tanie podręczniki szkolne?

2018-09-05
Zakup podręczników szkolnych potrafi zrujnować domowy budżet. Zwłaszcza, gdy odkłada się go na ostatnią chwilę, a w rodzinie ma się więcej, niż jednego ucznia. W młodszych klasach można liczyć na darmowe podręczniki do szkoły. W starszych trzeba szukać sposobów na oszczędne zakupy.

Od starszych kolegów


Najprostszym sposobem na to, jak kupić tanie podręczniki szkolne jest ich odkupienie od kolegów ze starszej klasy. Najlepiej z tej samej szkoły i profilu, jeśli jest to liceum, technikum lub szkoła zawodowa.
Zaletą kupowania podręczników od starszych kolegów jest możliwość zdobycia całego kompletu. To duża oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu.

Antykwariat


Miejscem, w którym można znaleźć używane podręczniki w atrakcyjnej cenie są wszelkiego rodzaju antykwariaty. Często można znaleźć w nich pozycje niedostępne w księgarniach.
Polując na okazję nie warto ograniczać się jedynie do pobliskich antykwariatów stacjonarnych. Dobrze jest poznać kilka adresów internetowych do miejsc, w których można kupić używane podręczniki do szkoły.

Promocje i kody rabatowe


Kody rabatowe są coraz bardziej popularnym sposobem na zdobywanie nowych klientów. Chętnie korzystają z niego różnego rodzaju sklepy internetowe, również księgarnie. Warto korzystać z takich okazji. Często bowiem można zrobić zakupy płacą za zamówiony towar nawet połowę jego wartości.
Również wiele księgarni stacjonarnych organizuje różnego rodzaju promocje dla osób, które zdecydują się na jednorazowy zakup całego zestawu podręczników.